Alpy przy muzyce Królowej

Trójwymiarowy film o Alpach Szwajcarskich będzie można zobaczyć w poniedziałek w kinie Orange Imax przy ul. Powsińskiej 31 w Warszawie. Zaproszenia są darmowe, jednak ich ilość jest ograniczona. Do tego w tle usłyszymy muzykę grupy Queen.

Opowieść o niepowtarzalnym świecie szwajcarskich gór i prawdziwej historii Johna Harlina III, amerykańskiego alpinisty i pisarza, który chce przejść North Face, północną ścianą Eiger zacznie się o godz. 18.30. Ojciec głównego bohatera, John Harlin II był pierwszym Amerykaninem, który chciał zdobyć ścianę, uważaną za jedną z najtrudniejszych na świecie. W 1966 roku podczas wytyczania nowej drogi (direttissima) ok. 400 m przed szczytem zerwała się lina i alpinista runął w przepaść. To wydarzenie na zawsze zmieniło życie 9-letniego wówczas chłopca.

40 lat później John junior przybywa do Szwajcarii, aby zmierzyć się z największym wyzwaniem w jego życiu. Towarzyszą mu doświadczeni alpiniści: Robert i Daniela Jasper. Niesamowite obrazy gór, podróże przez fascynujące, alpejskie krajobrazy, filmowane w nowatorski sposób zejścia lawin i pasjonujące zmagania z górami. Historia człowieka i jego obaw oraz ważność rodziny. Podróże po Szwajcarii – Grindelwald, Zermatt, Swiss Grand Canoyn, lodowiec Aletsch, Dolina Verzasca, mosty, tunele i pociągi.

Poniedziałkowy pokaz filmu „The Alps – Alpy”, którego producentami są twórcy słynnego filmu „Everest”, będzie w Warszawie tylko jeden. Na gigantycznym ekranie będzie można zobaczyć zmagania z Eiger North Face i Matterhornem, niesamowite widoki gór i jezior, zejścia lawin i podróże pociągami.

Film trwa 45 minut i jest w angielskiej wersji językowej. Bezpłatne zaproszenia można zamówić na stronie http://www.mojaszwajcaria.pl.

Źródło: Życie Warszawy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s