Europride 2010 Warsaw

Chcesz śpiewać jak Freddie Mercury? Będziesz mieć okazję przećwiczyć największe przeboje Freddiego oraz wyjść ze swoją interpretacją piosenek Queen do ludzi. To wszystko na imprezie Europride 2010, która w tym roku odbędzie się w Warszawie.

Pride House jest miejscem-wydarzeniem organizowanym i zarządzanym przez Kampanię Przeciw Homofobii w dniach Europride 2010. Przestrzeń Pride House’u znajduje się w centrum Warszawy i jest dostepna od południa do północy dla gości Europride i mieszkańców stolicy.

Oficjalne logo imprezy

Stworzony z potrzeby. Potrzeby obcowania ze sztuką, kulturą, edukacją, a także z tej czysto hedonistycznej. Otwarty dla was! Wielość wydarzeń, jaką oferuje, gwarantuje, że każdy znajdzie chociaż odrobinę miejsca dla siebie.

W PROGRAMIE:

Koncert chórow i nagrody Hiacynt – 16. lipca w Sali Kongresowej

EuroFilm Festiwal – od 1 do 18 Lipca w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki)

Pride House – 10 do 18 Lipca – Nowy Wspaniały Swiat na Nowym Świecie

Parada – 17 lipca (trasa i godzina bedzie omawiana z miastem)

Koncert po paradzie – 17 lipca., godz. 18.00

BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWO

Lesbians and much more
(fotoreportaż Hanny Jarząbek)

Celem wystawy jest pokazanie codzinnego życia lesbijek w polskim społeczeństwie. Zdjecia portretują hobby i zainteresowania i to, co w opinii bohaterek zdjęć, definiuje je wykraczając poza ich seksualną orientację. Wystawa jest nie tylko dokumentacją życia prywatnego, ale też publicznego, zawodowego oraz działalności i zaangażowania związanego ze sprzeciwem wobec homofobii w Polsce.

Filmy

Dokumenty oraz fabuły z całego świata. Filmy pierwszy raz pokazywane w Polsce, hity pokazów undergroundowych, oraz filmy nagradzane na festiwalach. Wszystko wokół tematyki LGBT i queer

Warsztaty z Da Boys

Warsztat drag kingowy prowadzony przez Da Boyz jest niepowtarzalna okazja do przeistoczenia sie w „meska postac twoich marzen”. W ten niesamowity swiat wprowadza Cie drag kingi wystepujace na polskiej i zagranicznej scenie juz od ponad 4 lat.

W przeciagu kilku godzin bedziesz miec mozliwosc zmienic wyglad, charakter, a przede wszystkim plec! Chcesz wiedziec jak to jest miec wasy lub zapuscic baczki? Chcesz zobaczyć jak to jest występować na scenie jako super samiec?

Liberace – Masecki

Liberace (1919-1987) to Amerykański artysta estradowy pochodzenia polsko-włoskiego, Utalentowany i ekscentryczny pianista i showman. Znany przede wszystkim z ekstrawaganckich kostiumów, biżuterii oraz kiczowatej oprawy swych występów, podczas których na swym fortepianie zawsze stawiał świecznik, na scenę często wjeżdżał samochodem. Tajemnicą poliszynela był ukrywany przed światem homoseksualizm Liberace.

W Pride House w postać Liberace wcieli się znany pianista Marcin Masecki i stworzy wyjątkowe, przesycone campem muzyczne show.

Spacery po Warszawie

1) Pokażemy Wam miejsca ważne dla naszej historii i teraźniejszości a przewodnim tematem spaceru będą miejsca, o których nie zawsze chcemy pamiętać – legendarne pikiety i knajpy! Spotkamy osoby, które opowiedzą nam o tym jak wyglądało życie gejów i lesbijek za dawnych czasów. Wspólnie odkryjmy Warszawę!

2) Gra miejska to niekonwencjonalny sposób na poznanie Warszawy. Waszym celem będzie… jak najszybsze dotarcie do celu. Po drodze czekają na was zaskakujące, choć proste pytania i oryginalne zadania. A wszystko to w ciekawych okolicznościach przyrody, których oczywiście nie możemy zdradzić.

3) Warszawę pokażemy od całkiem niespodziewanej strony: Odwiedzimy miejsca gdzie losy i historia polskich Żydów oraz gejów i lesbijek się zazębia. Zobaczymy miejsca, które przybliżą wam wspólne doświadczenia społeczności żydowkiej i LGBT. Poznamy indywidulane historie Żydów i osób LGBT, dzięki którym będzie można lepiej zrozumieć, czemu mówi się, że „Gej jest współczesnym Żydem”.

Freddie Mercury night

Chcesz śpiewać jak Freddie Mercury? Będziesz mieć okazję przećwiczyć największe przeboje Freddiego oraz wyjść ze swoją interpretacją piosenek Queen do ludzi.

Gloria Viagra

Gloria to The Empire State Building of Drag w Berlinie, to 2m 30 cm inteligencji, humoru i cekinów, niegrzeczna, o niewyparzonym języku, kochana przez setki wielbicieli, wspaniała Drag Queen. Gloria jest również znanym aktywistą i animatorem queerowskiej sceny w berlinie, występuje jako drag, jest współtwórcą queerowskiego rockbandu, w klubach nierzadko staje za konsoletą dj’ską, gra od popowego mainstreamu po berliński electro-clash.

W Warszawie nie gości zbyt często (to jej drugi występ w tym mieście), więc warto wykorzystać okazję I zobaczyć Glorię Viagrę na żywo.

Więcej na stronie: www.europride2010.eu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s