Kliknij, aby powiększyć

Na początku stycznia 2011 roku zostaną wydane zremasterowane wersje dwóch albumów: „Greatest Hits” oraz „Greatest Hits 2”. Będą to pierwsze albumy Queen wydane przez nową wytwórnie – Island Records, która należy do Universal Music Group.

Remasteringiem zajął się Bob Ludwig, legendarny inżynier masteringu, który pracował z U2, Coldplay i Radiohead. Niestety na „odnowionych” kolekcjach nie ma żadnych nowych utworów. Zamówienie na obie składanki można składać już na amazon.co.uk, play.com, oraz na hmv.com.

Wydanie związane jest z 40-leciem zespołu. Następne zremasterowane i „przepakowane” albumy ( „Queen”, „Queen II”, „Sheer Heart Attack”, „A Night At The Opera” i „A Day At The Races”) ujrzą światło dzienne w marcu.

Źródło: QueenOnline.com

Aktualizacja

Wydanie kolejnych albumów planowane jest na czerwiec i wrzesień 2011 roku. Każdy album ukaże się w kilku formatach: w postaci pojedynczego CD, limitowanej edycji dwupłytowej oraz w wersji elektronicznej. Wersja limitowana, wzbogacona o 5 dodatkowych nagrań oraz komentarz audio dotyczący powstawania każdego z utworów, będzie dostępna na rynku tylko przez rok.

W lipcu, w 40. rocznicę powstania Queen, ukaże się, limitowana, remasterowana edycja „Platinum Collection” (łączne wydanie „Greatest Hits 1, 2 & 3”).

Źródło: Universal Music Polska