Reedycja Greatest Hits na 40-lecie

Kliknij, aby powiększyć

Na początku stycznia 2011 roku zostaną wydane zremasterowane wersje dwóch albumów: „Greatest Hits” oraz „Greatest Hits 2”. Będą to pierwsze albumy Queen wydane przez nową wytwórnie – Island Records, która należy do Universal Music Group.

Remasteringiem zajął się Bob Ludwig, legendarny inżynier masteringu, który pracował z U2, Coldplay i Radiohead. Niestety na „odnowionych” kolekcjach nie ma żadnych nowych utworów. Zamówienie na obie składanki można składać już na amazon.co.uk, play.com, oraz na hmv.com.

Wydanie związane jest z 40-leciem zespołu. Następne zremasterowane i „przepakowane” albumy ( „Queen”, „Queen II”, „Sheer Heart Attack”, „A Night At The Opera” i „A Day At The Races”) ujrzą światło dzienne w marcu.

Źródło: QueenOnline.com

Aktualizacja

Wydanie kolejnych albumów planowane jest na czerwiec i wrzesień 2011 roku. Każdy album ukaże się w kilku formatach: w postaci pojedynczego CD, limitowanej edycji dwupłytowej oraz w wersji elektronicznej. Wersja limitowana, wzbogacona o 5 dodatkowych nagrań oraz komentarz audio dotyczący powstawania każdego z utworów, będzie dostępna na rynku tylko przez rok.

W lipcu, w 40. rocznicę powstania Queen, ukaże się, limitowana, remasterowana edycja „Platinum Collection” (łączne wydanie „Greatest Hits 1, 2 & 3”).

Źródło: Universal Music Polska

Reklamy

2 komentarze

  1. Szkoda że wytwórni i pozostałych członków nie stać na nic więcej… Przecież jest tyle niewydanych utworów i materiałów (tak jak np te z sesji do The Miracle), a nie powielać coś, co już jest :/
    Przykro mi to mówić, ale widać że mają nas – fanów – w głębokim poważaniu 😦
    A przecież tak ważne rocznice czekają nas przyszłym roku! Spodziewałam się czegoś więcej. No cóż, pozostaje nam tylko czekać…

  2. Poczekajmy do marcowych albumów. Jeśli one nie będą miały żadnego nowego materiału to naprawdę zacznę się martwić, że będziemy musieli poczekać do 50 rocznicy 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s