Elton John pisze książkę o AIDS

Na tych zdjęciach nie widać, że Freddie był starszy (o rok) od Eltona
Sir Elton John pracuje nad wspomnieniami, w których opowie o swoim życiu w czasach, gdy z powodu AIDS zmarło wielu artystów. Książka ma zawierać m.in. opis jego przyjaźni z liderem grupy Queen, Freddiem Mercurym.

Od ponad dwóch dekad Elton John aktywnie walczy z AIDS za pośrednictwem swojej fundacji, która zbiera fundusze na walkę z epidemią tej choroby. Również dochód z książki Love Is the Cure: Ending the Global AIDS Epidemic (Miłość jest lekarstwem: koniec z globalną epidemią AIDS) ma zostać przekazany na ten szczytny cel.  

W opublikowanym w poniedziałek (9 stycznia) oświadczeniu wydawnictwo Hodder & Stoughton obiecuje, że książka będzie stanowić „bardzo osobiste wspomnienia Eltona Johna, wśród nich również opis bólu po utracie bliskich przyjaciół”.

Obok tak znanych gwiazd jak Mercury, Elton John przywołuje także postać Ryana White’a, amerykańskiego ucznia, któremu z powodu choroby zabroniono chodzić do szkoły. Według doniesień mediów Elton John miał być przy 18-latku w chwili jego śmierci w szpitalu w 1990 roku.

„To choroba, którą trzeba zwalczyć nie jakimś cudownym lekiem, ale zmienianiem serc i umysłów, wspólnym wysiłkiem całego społeczeństwa, żeby przełamywać dzielące nad różnice i budować mosty współczucia” – powiedział Elton John.

„Pisząc tę książkę cały czas zadawałem sobie pytanie – dlaczego w sprawie AIDS nie robimy więcej?” – dodał muzyk.

Książka ma trafić do księgarni w lipcu 2012 roku. Premiera zbiegnie się z XIX Międzynarodową Konferencją nt. AIDS, która w tym czasie odbędzie się w Waszyngtonie.

Źródło: Interia.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s