Majowe doniesienia

Marcowy pobyt w rezerwacie w RPA (zdjęcie z bloga Kerry)

Pierwszy kwartał roku Brian poświęcił głównie na kontynuowaniu swojej zażartej walki o prawa zwierząt. Nie obyło się jednak bez kilku występów na scenie, a także na przeciętnie udanej współpracy z pewnym brytyjskim raperem. 

Od dwóch lat poprzez założoną przez siebie fundację „Save Me” Pan Doktor zajmuje się ochroną wszelakich istot żywych na terenie Wielkiej Brytanii – głównie swoich ulubieńców, czyli borsuków i  lisów.

Ostatnio jednak jego działalność, przy udziale Kerry Ellis – była gwiazda musicalu We Will Rock You i ostatnimi czasy stała partnerka sceniczna – rozszerzyła się także na Południową Afrykę, gdzie wsparł fundację zajmującą się ochroną lwów (zobacz wideo: 1, 2).  

Natomiast miesiąc wcześniej Brian pojawił się na festiwalu w San Remo, gdzie razem z Kerry i Irene Fornaciari (córka słynnego Zucchero) wykonał dwie piosenki. Zobacz występ.

W międzyczasie właśnie we Włoszech powstała strona (a także akcja na FB) BrianKerry.com zachęcająca duet BM & KE do tournée po Europie.

Przypominam, że ich wspólna brytyjska trasa promująca debiutancki album Ellis Anthems – którego producentem był oczywiście May – miała miejsce rok temu, a na perkusji zagrał Rufus Taylor, syn Rogera (wideo z próby).

Sama Kerry Ellis wystąpi 10 stycznia 2013 roku w Gdańsku w musicalu Wojna Światów Jeff’a Wayne’a.

Brian zaistniał również w telewizji, gdzie w marcu na antenie Canal + 3D wyemitowano dokument Brian May przedstawia: Krótka historia 3D.

Na koniec należy wspomnieć o krótkiej współpracy Doktora z brytyjskim raperem Dappy’m, której owocem był singiel Rockstar (teledysk)Ku mojemu zaskoczeniu dotarł on na 2 miejsce brytyjskiej listy, tuż za Gotye i jego nieśmiertelnym Somebody That I Used To Know. Oprócz tego – w mojej ocenie – przeciętnego singla panowie nagrali bardzo oryginalną wersję We Will Rock You (klik).

PS Skoro już jesteśmy przy podsumowaniach, to polecam TEN artykuł, który zwięźle opisuje co też nasi starsi panowie dwaj wyprawiali przez ostatnie 12 lat.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s