Fakty i mity o Queen

Z okazji zbliżającego się wydania dokumentu „Freddie Mercury: The Great Pretender” Rhys Thomas zgodził się poddać ostrzałowi pytań od użytkowników serwisu Reddit.

Najciekawsze rzeczy, o których wspomniał:

 • Niestety w archiwum nie ma nagrania z ostatniego występu Freddiego na żywo, czyli musicalu Time z 1988 r. Najpewniej posiada je Dave Clark.
 • Peter Freestone zaprzeczył, jakoby miały istnieć dema utworów z musicalu Upiór w operze nagrane przez Freddiego
 • Po raz ostatni Freddie nagrywał w studiu w październiku 1991 r; wcześniej krążyły informację o maju.
 • Możliwe, że w przyszłym roku w końcu zostaną wydane nagrania z Michaelem Jacksonem. Jedno z nich, There Must Be More To Life Than This, usłyszymy w dokumencie.
 • Oprócz słynnego koncertu w Houston, w archiwum znajdują się także inne występy z amerykańskiej trasy ’77 (czyżby Fort Worth i Las Vegas?) [Po miesiącu Rhys zaprzeczył temu] oraz wielogodzinny nieruszany przez 30 lat materiał (w jakości HD) nakręcony przez ekipę Boba Harrisa, która towarzyszyła wtedy zespołowi.
 • Ci sami ludzie sfilmowali również sesje zespołu dla BBC w 1977 r. (My Melancholy Blues oraz It’s Late), a także proces tworzenia We Are The Champions.
 • W przyszłości Thomas chciałby wydać wszystkie klipy Queen na Blu-ray wraz z alternatywnymi ujęciami; na taśmie filmowej – czyli w najwyższej jakości – zachowały się m.in. teledyski do utworów Scandal, Headlong, The Miracle, It’s a Hard Life, Body Language oraz Breakthru.
 • Prawdopodobnie koncerty z Hyde Parku ’76, Rainbow ’74 oraz Hammersmith ’75 zostaną wydane razem na boxie Early Years (rozmowy na ten temat trwają). Prace nad ostatnim z wymienionych koncertów zostały już ukończone; nagrano nowe wywiady z Brianem, Rogerem oraz Bobem Harrisem (już w 2010 r.).
 • Thomas potwierdził brak zapisu koncertu z Knebworth w archiwum; zachowały się jedynie nagrania kilku utworów przez DoRo na potrzeby dokumentu Magic Years oraz relacja telewizyjna.
 • W planach jest reedycja wydawnictw koncertowych Live Killers oraz Live Magic.
 • W archiwum znajduje się demo nagrane z Davidem Bowiem I Don’t Want To Be A Rolling Stone, które później zostało przerobione na I Go Crazy. Rhys twierdzi, że jest równie dobre jak Under Pressure.

Thomas w telewizyjnym show odpowiada na pytania dotyczące zespołu:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s