Sacha Baron Cohen nie zagra Freddiego?! [Aktualizacja]

fot. Getty Images
SBC, fot. Getty Images

Według nieoficjalnych informacji aktor Sacha Baron Cohen zrezygnował z udziału w produkcji filmu biograficznego poświęconego Freddiemu Mercury’emu.

Jak donosi Deadline, Sacha Baron Cohen wycofał się z realizacji filmu o Freddiem Mercurym, w którym miał zagrać główną rolę. Za przyczynę podaje się „różnice artystyczne” dotyczące zarówno pomysłów związanych ze scenariuszem, jak i z wyborem reżysera.

Freddie relaxing in Budapest during The Magic Tour, 1986
Freddie w Budapeszcie

Brian May i Roger Taylor odrzucili pomysł Cohena, by stworzyć odważny scenariusz przeznaczony dla dojrzalszych widzów, ukazujący w pełnej krasie postać zmarłego wokalisty Queen (ocena R [1]). Wydaje się, że Zespół wolałby, żeby obraz dotarł do szerszego grona odbiorców (ocena PG [2]). Nie przedstawiono także oferty żadnemu z proponowanych przez odtwórcę roli Borata reżyserów – Davidowi Fincherowi i Tomowi Hooperowi.

————————————————

[1] Ocena R – oglądanie filmu przez dzieci/młodzież wymaga stałego nadzoru rodziców lub dorosłych. Taki obraz może zawierać treści erotyczne/seksualne, ostre słownictwo, brutalną przemoc czy zażywanie narkotyków.

[2] Ocena PG – film może nie być stosowny dla dzieci. Obraz może zawierać przekleństwa, przemoc oraz sporadycznie nagość. Nie może w nim być natomiast scen związanych z zażywaniem narkotyków.

AKTUALIZACJA 4.09

Rezygnacje Sachy Barona Cohena potwierdził scenarzysta Peter Morgan, lecz mimo to prace nad filmem nadal trwają – donosi Digital Spy.

10 komentarzy

    • Nie zgadzam się z Tobą, film powinien pokazać Freddiego takim, jakim on był. Żadnego ugrzeczniania. Czuję, że wyjdzie z tego niedzielne kino familijne. Seks, orgie i narkotyki były na porządku dziennym jeżeli chodzi o Freddiego… Pominięcie tego byłoby zakłamaniem jego historii

  1. W takim razie film będzie przekłamany :/ Życie, które prowadził Freddie to kwintesencja R! poza tym większość fanów Queen to dorośli ludzie. Widzę tu tylko skok na kasę pozostałych członków zespołu. Szczerze mówiąc straciłam do nich szacunek…

    • Raczej nie chodzi o kasę skoro Brian i Roger, a nawet John są w czołówce najbogatszych muzyków UK…. Chciałbyś żeby film o twoim przyjacielu, który umierał na Twoich oczach, skupiał się głównie na hedonistycznym okresie życia, który zaważył o jego końcu? Skoro Fred zawsze chronił swoje prywatne życie i unikał rozmów o swojej seksualności, to nie dziwie się, że Brian i Roger chcą tego samego.

  2. wcale to nie prawda Freddie nie ćpał na okrągło aa to że na imprezach chodziły małe karzełki z kokainą na tacy ( bo i takie rzeczy słyszałem ) to szmira bynajmniej według uczestników imprez organizowanych przez Freddiego

  3. Kochani to że Fred lubił koks,chłopców i dziewczęta ,nie oznacza że przez całe swoje życie tylko ćpał i dymał!Gdyby tak robił non stop ,to nie mielibyśmy nawet 5% JEGO twórczości,także troszkę wrzutu na luz:-)a tak apropos to WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI 67 URODZIN FRED,GDZIEKOLWIEK TERAZ JESTEŚ!

  4. Słabo to widzę. Powstaje wiele filmów biograficznych o marnym poziomie artystycznym. Bardzo bym nie chciał aby ten o Freddiem się do nich zaliczał. Tu naprawdę przydałby się uznany, zdolny reżyser i świetny aktor, który umiałby w jakiś sposób oddać głębię osobowości Mercurego. Brian i Roger naturalnie pod względem merytorycznym powinni trzymać pieczę nad projektem, natomiast obawiam się ich wpływu na stronę artystyczną tego przedsięwzięcia. Co do Sachy Barona Cohena to nie dziwię się że chciał czegoś zupełnie odmiennego niż „kino familijne”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s