fot. Getty Images
SBC, fot. Getty Images

Według nieoficjalnych informacji aktor Sacha Baron Cohen zrezygnował z udziału w produkcji filmu biograficznego poświęconego Freddiemu Mercury’emu.

Jak donosi Deadline, Sacha Baron Cohen wycofał się z realizacji filmu o Freddiem Mercurym, w którym miał zagrać główną rolę. Za przyczynę podaje się „różnice artystyczne” dotyczące zarówno pomysłów związanych ze scenariuszem, jak i z wyborem reżysera.

Freddie relaxing in Budapest during The Magic Tour, 1986
Freddie w Budapeszcie

Brian May i Roger Taylor odrzucili pomysł Cohena, by stworzyć odważny scenariusz przeznaczony dla dojrzalszych widzów, ukazujący w pełnej krasie postać zmarłego wokalisty Queen (ocena R [1]). Wydaje się, że Zespół wolałby, żeby obraz dotarł do szerszego grona odbiorców (ocena PG [2]). Nie przedstawiono także oferty żadnemu z proponowanych przez odtwórcę roli Borata reżyserów – Davidowi Fincherowi i Tomowi Hooperowi.

————————————————

[1] Ocena R – oglądanie filmu przez dzieci/młodzież wymaga stałego nadzoru rodziców lub dorosłych. Taki obraz może zawierać treści erotyczne/seksualne, ostre słownictwo, brutalną przemoc czy zażywanie narkotyków.

[2] Ocena PG – film może nie być stosowny dla dzieci. Obraz może zawierać przekleństwa, przemoc oraz sporadycznie nagość. Nie może w nim być natomiast scen związanych z zażywaniem narkotyków.

AKTUALIZACJA 4.09

Rezygnacje Sachy Barona Cohena potwierdził scenarzysta Peter Morgan, lecz mimo to prace nad filmem nadal trwają – donosi Digital Spy.