Barcelona session (1)
W studio, 1988 r.

Trwają prace nad niepublikowanymi utworami Queen z Freddiem Mercury’m na wokalu – po raz kolejny donosi Brian May na swoim blogu.

Oprócz Williama Orbita (wyprodukował „Ray of Light” Madonny) w pracę nad archiwalnymi taśmami zaangażowany jest Chris Thomas, producent który w przeszłości współpracował  m.in. z The Beatles, Pink Floyd czy U2. Wszystko wskazuję na to, że nie chodzi tylko o trzy piosenki, które Freddie nagrał z Michaelem Jacksonem (o czym informowaliśmy tutaj), lecz także o inne dema Queen.

Świetna praca nad nową ścieżką Queen z Chrisem Thomasem w studiu Rogera. Później pracowałem także nad innym kawałkiem Queen w moim własnym studiu – bardzo ekscytujące, jednak teraz mój mózg jest usmażony!

Wszystkie ścieżki nad którymi obecnie pracujemy, na pełnych obrotach, zawierają wokal Freddiego. To fascynujące. Będziemy mieli kilka interesujących rzeczy!

Źródło: twitter.com/DrBrianMay

AKTUALIZACJA 26.07

Z wywiadu Briana dla wegotit.at

Będzie nowy album Queen: kompilacja, ale nie największych hitów. Pracowaliśmy nad nim od dłuższego czasu i planujemy zawrzeć kilka niewydanych wcześniej utworów, których nikt wcześniej nie słyszał. Z Freddiem na wokalu. Znaleźliśmy parę piosenek i fragmentów. Także jego nagrania z Michaelem Jacksonem. Prace nad nimi trwają już od jakiegoś czasu.