Mercury uhonorowany pomnikiem w Tividale

fot.: expressandstar.com
fot.: expressandstar.com

Jest jedną z najbardziej znanych gwiazd rocka, jednak to raczej religia Freddiego Mercury’ego, a nie jego muzyka, była celebrowana podczas specjalnej uroczystości w świątyni w Black Coubtry.

Frontman Queen był oddanym wyznawcą wiary zaratusztriańskiej, uważanej za najstarszą zorganizowaną religię.

Jego siostra – Kashmira Cooke – oraz jej rodzina odwiedzili świątynię Shri Venkateswara Balaji w Tividale, by uczestniczyć w odsłonięciu statuy Farohar – symbolu religii.

Pomnik, częściowo zadedykowany Mercury’emu, został również odsłonięty przez Lorda Karana Bilimoria, założyciela browaru Cobra, który także jest wyznawcą.

Raaj Shamji, organizator wydarzenia, powiedział: „Statua została odsłonięta przez dwoje ludzi zaratusztriańskiej wiary, którzy mieli największy wpływ w tym kraju – Lorda Bilimoria i Kashmirę Cooke, reprezentującą Freddiego Mercury’ego.”.

fot.: parsihilluk.wordpress.com
fot.: parsihilluk.wordpress.com

Ponad 400 wyznawców z całego kraju przybyło w sobotę [28 września – przyp. mike] do świątyni, by uczestniczyć w tej uroczystości, podczas której przemówił syn pani Cooke, Samuel, 25-letni siostrzeniec Mercury’ego.

Przemawiając podczas uroczystości, pani Cooke powiedziała: „Jestem bardzo dumna, że tutaj jestem, to wielki zaszczyt. Myślę, że w głębi serca mój brat byłby również zaszczycony. Niestety religia powoli wymiera z powodu mieszanych małżeństw, wielka szkoda, ale dlatego też każde przedsięwzięcie promujące wyznanie to dobra rzecz.”.

„Oboje nasi rodzice byli praktykującymi wiernymi. Mój ojciec odmawiał modły podczas rodzinnych spotkań, moja mama nadal praktykuje – dorastaliśmy w takim środowisku.”.

fot.: parsihilluk.wordpress.com
fot.: parsihilluk.wordpress.com

„Wierzymy, że gdy przeżyjesz życie na Ziemi, to istnieje także życie po śmierci, a gdy żyłeś jako człowiek, to zawsze powrócisz lepszy, w lepszym życiu. Freddie marzyłby o tym, żeby zabrać ze sobą kilka swoich skarbów, chciałby zrobić to samo, co robili egipscy faraonowie, którzy zabierali swoje rzeczy, zwłaszcza jego japońską sztukę.”

Farohar, skrzydlaty symbol z człowiekiem w środku, spocznie teraz na szczycie Zoroastrian Parsi Faith Hill, jednej z siedmiu świątyń reprezentujących siedem wyznań indyjskich, takich jak Islam, Sikhizm czy Chrześcijaństwo. Pomysłodawcą jest dr Narayan Rao, zarządca świątyni.

Stworzony przez  lokalnego artystę Luke’a Perry’ego, którego rodzina prowadzi przedsiębiorstwo Solid Swivel w Cradley Heath, pomnik wykonano ze stali dostarczonej przez Tata Steel.

Akt urodzenia Freddiego
Akt urodzenia Freddiego

Mr Shamji dodaje: „Chciałem mieć pewność, że wszystko co zrobiliśmy będzie pochodzić z obszaru Black Country, było dla nas ważne, żeby zaangażować miejscowego artystę, żeby uczynić przedsięwzięcie lokalnym, użyliśmy też metalu ciężkiego. Cały koncept to zapewnienie, by goście odwiedzający świątynię zdali sobie sprawę, że Hinduizm współegzystuje z innymi religiami – musimy się od nich uczyć.”.

Tytuł oryginału: Freddie Mercury honoured in unveiling of Tividale statue
Źródło: expressandstar.com/news/2013/10/01/freddie-mercury-honoured-in-unveiling-of-tividale-statue/32273298
Więcej na temat: parsihilluk.wordpress.com
Tłumaczenie: mike 

ornament

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s