Ben Whishaw jako Ryszard II
Ben Whishaw jako Ryszard II

18 października Roger Taylor był gościem The One Show na antenie BBC 1 (WIDEO) w ramach promocji nowego albumu Fun on Earth. Na pytanie o następce Sachy Barona Cohena w roli Freddiego w długo zapowiadanym filmie biograficznym, perkusista Queen tajemniczo odpowiedział, że inicjały aktora to B.W. Dociekliwi prowadzący pod koniec wywiadu spytali czy chodzi o Bena Whishawa, na to Roger z uśmiechem odrzekł: „Mamy nadzieję, że tak”.

Ben Whishaw to brytyjski aktor teatralny i filmowy, znany z takich produkcji jak Mój brat Tom, Pachnidło: Historia mordercy, Skyfall, Atlas chmur czy serialu BBC The Hollow Crown, w którym zagrał króla Ryszarda II – za tę rolę otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora w 2013 r. od Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA).

AKTUALIZACJA 10.12

„Atlas chmur”

Oficjalnie potwierdzono, że to Ben Whishaw wcieli się w role Freddiego. Aktor pomyślnie przeszedł zdjęcia próbne. Film wyreżyseruje Dexter Fletcher na podstawie scenariusza Petera Morgana. Za produkcje odpowiada Graham King, Tim Headington, Robert De Niro, Tribeca Productions oraz Queen Films.