Fletcher rezygnuje z pracy nad filmem o Freddiem

Freddie w Monachium, 1985
Freddie w Monachium, 1985

Od dłuższego czasu jest to projekt trapiony problemami, a teraz ekipę planowanego filmu biograficznego o Freddiem Mercurym opuścił brytyjski reżyser.

Dexter Fletcher (Sunshine on Leith, Wild Bill) postanowił opuścić ekipę nienazwanego jeszcze filmu ze względu na „różnice artystyczne” z producentem GK Films, Grahamem Kingiem (jak donosi Deadline).

W zeszłym roku projekt popadł w tarapaty, gdy znany z Dyktatora aktor Sacha Baron Cohen odszedł zanim zdążył wcielić się w postać zmarłego frontmana Queen.

Pojawiły się spekulacje, że Cohen odszedł także ze względu na spory dotyczące tonu filmu, jednak Brian May zaprzeczył tym plotkom, nazywając je „sensacyjnymi”.

„W swoich ostatnich trzech filmach Cohen spisał się wspaniale, ale to gra bardzo w stylu Sachy Barona Cohena”, powiedział May w wywiadzie dla Ultimate Guitar.

„Pomyśleliśmy, że w filmie o Freddiem nie może być rozproszenia. Musisz naprawdę podtrzymać tę ułudę – że człowiek, który gra Freddiego, musisz wierzyć, że to Freddie. Uznaliśmy, że nie będzie się mogło tak stać z Sachą.”.

„Nie krytykujemy jego talentu, to przeczucie, że to po prostu nie zadziała. Rozstaliśmy się w bardzo dobrych stosunkach.”.

Zdjęcia są zaplanowane na lato, jako że następca Cohena, Ben Whishaw, będzie potrzebny na planie Bond 24 niedługo później.

Nie znaleziono jeszcze nowego reżysera filmu, który przedstawi historię zespołu rockowego (włącznie z utworami) i zakończy się na ich triumfalnym występie podczas Live Aid w 1985 r., a nie na spowodowanej AIDS śmierci Mercury’ego w 1991 r.

Wcześniej mówiło się o Tomie Hooperze, Stephenie Frearsie i Davidzie Fincherze, jako o potencjalnych reżyserach. Peter Morgan (The Queen) napisał scenariusz, zaś Queen, Robert De Niro, Tim Headington i Jane Rosenthal zajęli się produkcją.

Piosenki znajdujące się w pakiecie praw obejmują We Will Rock You, You’re My Best Friend, Another One Bites the Dust i klasyczny hit Bohemian Rhapsody.

Źródło: The Independent

Tłumaczenie: mike

ornament

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s