Roger Taylor: Duet z Jacksonem jeszcze w tym roku!

Freddie Mercury and Michael JacksonRoger Taylor wierzy, że długo oczekiwany duet Freddiego Mercury’ego i Michaela Jacksona zostanie wydany jeszcze w tym roku – jednak przyznał, że otrzymanie zgody od właścicieli praw autorskich Jacko było niczym „brodzenie w kleju„.

Taylor i gitarzysta Brian May pracowali nad nowym albumem zawierającym niewydany wcześniej materiał i mają nadzieję, że będzie on zawierał przynajmniej jedną ścieżkę z sesji dwóch zmarłych piosenkarzy, która odbyła się w latach ’80.

Wydawnictwo ma nosić tytuł Queen Forever. Taylor (65 l.) powiedział: „Nie jestem do końca pewien co na nim jest. Mamy kilka świetnych nowych utworów, których nikt jeszcze nie słyszał oraz interesujący zbiór starszych rzeczy.”.

O nagraniach z Jacksonem powiedział: „[Tak], jeśli otrzymamy decyzję spadkobierców Michaela Jacksona, którzy są, cóż, trudnymi negocjatorami. William Orbit stworzył naprawdę niezły miks jednej z naszych ścieżek z Michaelem i jestem przekonany, że pojawi się ona na Queen Forever. Niemniej to jak brodzenie w kleju.” oznajmił Taylor podczas ogłaszania nowej brytyjskiej trasy Queen Extravaganza, tribute-bandu, który stworzył. Coverband kontynuuje światową trasę koncertową, pomimo że Taylor i May nadal grają na żywo pod szyldem Queen, z nowym wokalistą Adamem Lambertem.

Dodał: „To trochę dziwaczna sytuacja. Kiedy montowałem Queen Extravaganza, nie przypuszczaliśmy, że będziemy znowu grać jako Queen. Miałem dość oglądania niezbyt dobrych tribute-bandów – nie chciałem być upamiętniany w taki sposób.”.

Queen Extravaganza wystąpi 13 września w Shepherd’s Bush Empire.

Autor: Alistair Foster
Źródło: standard.co.uk
Tłumaczenie: mike

ornament

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s