Próba make-upu Daniela Keitha; fot.: showbiz411.com
Próba make-upu Daniela Keitha; fot.: showbiz411.com

Grupka ludzi, która nie posiada żadnych praw autorskich, chce stworzyć krótki film w stylu „Wielkiej Hecy Bowfingera”, poświęcony Freddiemu Mercury’emu i Queen. Ma zostać zatytułowany „The Show Must Go On” i wydaje się, że zostanie oparty na historii Mary Austin, Wieloletniej partnerki i spadkobierczyni Freddiego. Nikomu nieznany Daniel Keith został wybrany do wcielenia się w rolę Freddiego. 30-minutowy film ma zostać nakręcony 15. listopada.

Od nie tak dawna w planie jest film o Freddiem Mercurym, w którym główną rolę miał początkowo zagrać Sacha Baron Cohen, a obecnie rozważany do niej jest Ben Whishaw. Producentem ma zostać Archways Pictures US. Na ich stronie internetowej zachwalane są filmy, o których nigdy nie słyszeliście, jak np. „Sins of Lambs” czy „Texxas Jam” (tak, przez dwa „x”).

Cała obsada została ogłoszona na Facebooku [ciekawi brak Briana – przyp. mike]:

Freddie Mercury – Daniel Keith
Mary Austin – Sabina Petra
Barbara Valentin – Nadine Van Asbeck
Roger Tayler (pisownia oryginalna) – Karl Hemmerle
John Deacon – Max Schloner
Mick Rock – Chris Norton
Reinhold Mack – Eric Baker
Ingrid Mack – Madeleine James
Rudy Dolezal – Michael De Quinzio
Winfield Kirschberger – Michael Leigh Cook

Producenci załączyli wcześniej w tym miesiącu notkę na Craigslist, która prawdopodobnie przeszła niezauważona:

W sobotę, 4 października, między 12 a 18 odbędzie się casting do krótkometrażowego filmu o Freddiem Mercurym. Casting dotyczy wszelkich ról, od Mary Austin, przez Davida Bowie, Briana Maya, aż po chłopaka Freddiego, Jima Huttona. Produkcja rozpoczyna się w listopadzie, z udziałem sporej obsady i ekipy i obejmuje okres Monachium lat ’70. Potrzebujemy specjalisty od castingu (doświadczonego), który pomoże nam w procesie castingu i zapewni asystę przy przesłuchaniach. Potrzebujemy 6 godzin Twojego czasu.

Jako, że to krótkometrażowy film, całe fundusze przeznaczone zostaną na kamery, garderobę, scenografię, oświetlenie (czyli kwestie produkcyjne). Wszyscy członkowie ekipy, producenci i reżyser wyrażają zgodę na ofiarowanie swojego czasu. Nie wypłacamy wynagrodzeń, jednak oferujemy uwzględnienie w bazie IMdb.com.

Jak to wszystko zadziała? Zwariowana mała rzecz zwana produkcją filmów!

http://vimeo.com/109403452

Tytuł oryginału: Freddie Mercury-Queen Unauthorized Short Film Project
Asks Public for Money on Crowdfunding

Autor: Roger Friedman
Źródło: showbiz411.com
Tłumaczenie: mike

ornament