Sześć faktów, których nie wiedzieliście o Adamie Lambercie

Birmingham Mail postanowił przygotować swoich czytelników do koncertu Queen + Adam Lambert w Barclaycard Arena (23 stycznia 2015 r.), podając sześć faktów, których – zdaniem autorów – nie wiedzieliśmy o Adamie Lambercie. Chcecie się sprawdzić? Oto lista:

1. Adam był drugi w American Idol – Adam Lambert podczas swoich występów w Amerykańskim Idolu w 2009 r. zyskał reputację krzykliwego wykonawcy. Zasłynął głównie ze swoich interpretacji utworów Muse, a później – wraz z przyszłym zwycięzcą edycji Krisem Allenem – wykonał z udziałem Maya i Taylora We Are the Champions.

2.  Zdobył uznanie Briana Maya swoim niecodziennym przesłuchaniem – Większość ludzi wybiera coś bezpiecznego i oblatanego do przesłuchań w Idolu lub X Factorze. Adam Lambert rzucił się od razu na głęboką wodę wykonując Bohemian Rhapsody. Brian May przyznał, że rozważał Adama jako wokalistę Queen już w tamtym czasie.

3. Jego debiutancki album zawierał utwór napisany przez Muse – Swoim występem w American Idol Adam Lambert pozyskał sobie grono oddanych fanów, do których zalicza się także Matthew Bellamy z grupy Muse. Podarował Adamowi utwór Soaked, który docelowo miał znaleźć się na albumie Muse. Debiut Lamberta zawiera także piosenki autorstwa Pink i Lady Ga Gi.

4. Rozstał się z wytwórnią RCA, gdyż nie chciał nagrać albumu z coverami – W lipcu 2013 r. Adam wysłał list do Hollywood Reporter oznajmiając, że opuszcza swoją firmę fonograficzną ze względu na „różnice artystyczne”. Nakłaniano go do wydania albumu z coverami, jednak nie zgodził się na to twierdząc, że jego serce jest przy jego własnym materiale.

5. Jego występy z Queen otrzymały bardzo mocne recenzje – Niemal jednomyślnie, jego występy z Queen otrzymały pochwały. Choć Mercury to niezastąpiony talent, Lambert był chwalony za to, że jego występy utrzymane są w podobnym duchu, przy jednoczesnym nieimitowaniu Freddiego. Odnotowano także więź łączącą członków zespołu, którą May określa jako „organiczną”.

6. Jest pierwszym artystą otwarcie przyznającym się do swojego homoseksualizmu, który zajął pierwsze miejsce na amerykańskiej liście przebojów – Dzięki swojemu drugiemu albumowi, Trespassing, Lambert stał się pierwszym homoseksualnym artystą, który dotarł na szczyt listy Billboard 200. Jego kariera sprawiła, iż stał się ważną postacią w środowisku LGBT.

Opracował: mike
Źródło: Birmingham Mail

ornament

Jeden komentarz

  1. Przesłuchałem kilka kawałków. Głos ma momentami piszczący, to nie ta sama moc i głębia co u Freddiego. Do tego strasznie obnosi się ze swoją orientacją. Właściwie bliżej mu ze śpiewem do George’a Michela niż do Freddiego. Chwała Queen, że się młodym zaopiekowali i z nim grają, nie dają o sobie zapomnieć. Nie przemawia też do mnie, że ma własny styl. Ciężko mieć własny styl śpiewając piosenki Freddiego. Własny styl może mieć w swoich kawałkach, momentami kabaret.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s