Queen + Adam Lambert wystąpią podczas Rock in Rio 30 years!

W 30 lat po koncertach Rock in Rio 1985, Queen powraca wraz z Adamem Lambertem, by występem na Rock in Rio 30 Years zapisać się w annałach historii.

Po 67 wyprzedanych koncertach zagranych na całym świecie, Queen + Adam Lambert uderzają do Ameryki Południowej, by wystąpić jako gwiazda inauguracyjnego wieczoru podczas brazylijskiej edycji Rock in Rio „30 Years Celebration” w piątek, 18 września.

rioRio de Jaineiro, 26 lutego 2015 r. – Przewodniczący i założyciel Rock in Rio, Roberto Medina powiedział: „30 lat temu Queen wystąpił przed publicznością składającą się z 250.000 osób, które zakochały się w zespole, to był jeden z najbardziej symbolicznych momentów Rock in Rio. Jestem przekonany, że chwile sprzed 30 lat odżyją przy Queen + Adam Lambert, co stworzy kolejne niezapomniane wydarzenie.”

W latach ’70 Queen wkroczył do rockowej rodziny królewskiej. Z nadejściem lat ’80 byli już niekwestionowanie jedną z największych stadionowych kapel rockowych na świecie. Jednak żyjąc w myśl własnej mantry „I want it all, and I want it now”, Queen byli zdeterminowani przekraczać granice. Obierając bezprecedensową ścieżkę, Queen stał się pierwszym zespołem, który wyruszył w stadionową trasę po Ameryce Południowej, grając na stadionach mistrzostw świata w Argentynie i Brazylii, zwieńczone dwoma występami na Morumbi Stadium w Sao Paulo, 20 i 21 marca 1981 r. Przez te dwie noce, Queen zgromadził publiczność rzędu 250.000 osób, w tamtym czasie był to największy płatny koncert na świecie.

Jednak Queen miał stworzyć jeszcze większe historyczne wydarzenie w Ameryce Południowej, gdy w styczniu 1985 r. zespół powrócił do Brazylii, aby być headlinerem dwóch koncertów – w tym nocy inauguracyjnej – podczas Rock in Rio, nowego i ambitnego festiwalu muzycznego stworzonego przez magnata branży reklamowej – Roberto Mediny, który chciał uczynić z festiwalu największe dziecko na kuli ziemskiej, który mogłaby ujrzeć nie tylko Brazylia, ale cały świat. queen-at-the-inaugural-rock-in-rio-festival-24th-january-1985

Otwierająca noc, 11 stycznia 1985 r. w City of Rock w Rio pobiła wszelkie rekordy, gromadząc publiczność większą niż 250.000 osób. Drugi występ zespołu 18 stycznia sprawił, że łączna publiczność podczas Rock in Rio przebiła 500.000 osób. Transmitowane do ponad 60 krajów, występy Queen obejrzało prawie 200 milionów ludzi. Albumy Queen okupowały całą listę top 10 brazylijskich list przebojów, a Love of My Life stało się nowym brazylijskim hymnem.

Magazyn Billboard zapowiedział wydarzenie nagłówkiem „South America Bites the Dust!”. „Przyjechaliśmy do Ameryki Południowej, gdyż zostaliśmy zaproszeni. Chcieli, żeby czterech krzepkich kolesi zagrało trochę niezłej muzyki. Obecnie chciałbym wykupić cały kontynent i ogłosić się Prezydentem”, mówił w tamtym czasie podekscytowany Freddie Mercury.

fot.: A. Degórska
fot.: A. Degórska

Trzy dekady później, Queen powrócą w tym roku, by wystąpić podczas Rock in Rio, które obecnie jest niekwestionowanie jednym z największych cyklicznych wydarzeń. Queen + Adam Lambert będą gwiazdą wieczoru na głównej scenie podczas inauguracyjnej nocy edycji Rock in Rio 30 Years, w piątek, 18 września 2015 r.

Queen i Lambert ogłosili występ podczas ostatniego koncertu ich wyprzedanej trasy po Wielkiej Brytanii i Europie, podczas której zespół zagrał dla ponad 300.000 ludzi. „Wracamy! Dawać czadu w Rio! Nie możemy się doczekać! Do zobaczenia!!”, obwieścił gitarzysta Queen, Brian May.

Perkusista Queen, Roger Taylor, powiedział: „Świetnie będzie wrócić do Rio, by potrząsnąć wami nawet mocniej, niż ostatnio.” Wokalista Adam Lambert dodał: „Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Queen podczas Rock in Rio! Dla nich to będzie triumfalny powrót, za to mój pierwszy raz w Ameryce Południowej!”

Festiwal Rock in Rio 30 Years będzie trwał przez siedem nocy, obejmujące dwa weekendy – 18,19 i 20 września oraz 24,25.26 i 27 września. Wśród już ogłoszonych artystów znajdują się także Katy Perry, System of a Down, Slipknot, A-Ha, Queens of the Stone Age, Faith No More, Hollywood Vampires, Metallica oraz John Legend. Więcej informacji pod adresem http://www.rockinrio.com.

Źródło: queenonline.com
Tłumaczenie: mike

ornament

Jeden komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s