Jim Beach uhonorowany nagrodą im. Petera Granta za „niesamowite osiągnięcie”

Jim Beach, Queen manager26 marca 2015 r., manager Queen – Jim Beach – otrzymał podczas gali Artist and Manager Awards nagrodę im. Petera Granta za „niesamowite osiągnięcie”. Nagrodę wręczyli Brian May i Roger Taylor.

Roger stwierdził, że „Jim Beach był klejem, który spaja Queen już od 40 lat. Bez jego niemalże katastrowych makiawellicznych planów, nie przetrwalibyśmy do dzisiaj.”

Z kolei May dodał, iż bez Beacha nie byliby nawet w połowie tym, czym są obecnie. „Nie twierdzę, że nie mieliśmy talentu, ale bez takiego managera jak Jim, nie zaistniałaby możliwość zbierania owoców tego talentu, a my na pewno nie bylibyśmy dziś tutaj, w takiej kondycji, wciąż żywi! (…) Freddie i John byliby tak samo dumni, jak my. (…) Jim jest bardzo wartościową postacią uhonorowaną nagrodą im. Petera Granta, a my jesteśmy szczęśliwi, że możemy wręczyć tę nagrodę naszemu znakomitemu i niepowtarzalnemu managerowi, Panu Jimowi Beachowi.”.

Peter Grant, ok. 1970 r.
Peter Grant, ok. 1970 r.

Manager nie pozostał dłużny zespołowi i podczas swojej mowy powiedział m.in.:

„W 1991 r., kiedy zmarł Freddie, a John zdecydował się przejść na emeryturę, na szczęście dla mnie, Brian i Roger postanowili kontynuować z muzyką Queen i od tamtego czasu pracują niezmordowanie. Chylę im czoła za to, że podołali [swojej ostatniej trasie], tak muzycznie, jak i fizycznie.”.

„Po drugie, [dziękuję] ekipie Queen, część z nich jest z nami od 30 lat, za ich niesamowite oddanie oraz ich profesjonalne podejście, bez nich nigdy nie udałoby mi się osiągnąć tego, co osiągnąłem.”.

„Wreszcie, kiedy Queen poprosił mnie w 1977 r., bym przejął ich od [byłego managera] Johna Reida, porozmawiałem z moją żoną, która stwierdziła, iż nie poślubiła mnie po to, by patrzeć jak przez 30 lat podążam tym samym chodnikiem do biura [kancelarii prawnej] Harbottle & Lewis. Te słowa zmotywowały mnie do porzucenia dotychczasowej pracy oraz wkroczenia do prawdziwego świata. Z całego serca dziękuję jej za bycie jedną z najwspanialszych partnerek jaką można sobie wymarzyć.”.

Nagroda im. Petera Granta przyznawana jest managerom muzycznym za ich niebywałe dokonania. Swoją nazwę zawdzięcza legendarnemu managerowi The Yarbirds oraz Led Zeppelin – Peterowi Grantowi – który zasłynął w branży muzycznej, jako jedna z pierwszych osób w tak dużym stopniu troszcząca się o interesy swoich podopiecznych muzyków. Uważa się, iż w dużej mierze to Grant jest odpowiedzialny za komercyjny sukces Led Zeppelin. Manager zmarł w 1995 r. na zawał serca, a w 1996 r. – z szacunku do pracy Granta – dotychczasową nagrodę MMF Award for Outstanding Achievement (Nagroda MMF za niesamowite osiągnięcia) przemianowano na nagrodę im. Petera Granta.

Opracował: mike na podstawie: musicweek.com, amawards.org 

ornament

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s