Stephen, Jon, Brian i niegrzeczne przebudzenia

Kalinich-Tiven-3-pc-Andreas-Werner1

Drużyna Stephena Kalinicha i Jona Tivena ma wspólnie olbrzymie i wielce imponujące resume, ale nie zamierzają spocząć na laurach na ich nowym albumie Each Soul Has a Voice, który ukazał się 3 lipca nakładem MsMusic. Kompozycje każdego z nich wyśpiewywali na całym świecie Beach Boys, zarówno jako grupa, jak i soliści, B.B. Kinga, Paula McCartneya, Wilsona Picketta,  Alexa Chiltona, P.F. Sloana i dosłownie setki innych artystów.

Stevie i Jon napisali jakieś 700 piosenek podczas przygotowań do Each Soul Has a Voice, zanim zdecydowali się na 14, które nagrają. Wyróżniającą się kompozycją jest Rude Awakening, o której obaj kompozytorzy zdecydowali się opowiedzieć…

Brian [May] i ja jesteśmy dobrymi przyjaciółmi od ponad 40 lat i kiedy ostatnim razem pojawił się w Nowym Jorku (w czasie, gdy tam mieszkałem) wpadł do mnie i odbyliśmy razem trocję jam sessions, które nagraliśmy w razie, gdyby wynikło z nich coś dobrego. Dodałem kilka instrumentów, dopasowując je do Briana, który był całkiem zszokowany kształtem, jaki to przybrało, czy też właściwie całkiem zachwycony, więc wymusił, byśmy poprawili parę drobiazgów w jego oryginalnej ścieżce gitary. Jednak źródło oryginalnej inspiracji pozostało nietknięte i stało się duszą piosenki.

~ Jon Tiven

Rude Awakenings to przebudzenie w związku z uświadomieniem sobie, że we współczesnym świecie brakuje nam wewnętrznej duchowości. Te wszystkie osiągnięcia i dobrobyt nie przynoszą nam radości. W pierwszej kolejności wysłałem tekst, a Jon i Brian już mieli gotową ścieżkę, która by do nich pasowała.

~ Stephen John Kalinich

music4

PS: Brian współpracował już wcześniej z Kalinichem i Tivenem, grając gościnnie w kawałku Out of the Darkness, pochodzącym z albumu Yo MaMa – Symptomology; Shortcuts to Infinity, który ukazał się w lipcu 2012 r.

Źródła: Glide Magazine, brianmay.com
Tłumaczenie: mike

ornament

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s