Nie żyje Mike Casswell – pierwszy gitarzysta The Brian May Band

W piątek, 30 września, w tragicznych okolicznościach zginął Mike Casswell – gitarzysta sesyjny, kompozytor, piosenkarz i producent. Przez lata współpracował z wieloma artystami, pokroju Ronana Keating, Rosy’ego Royce’a, Cozy’ego Powella, Deana Freidmana, Limahla (Kajagoogoo) czy Rhinos Revenge Band (zespół basisty i perkusisty Status Quo).

Mike Casswell był także gitarzystą The Brian May Band podczas trasy po Ameryce Południowej w 1992 r., po której zastąpił go Jamie Moses. Casswell powrócił do światka Queen jako gitarzysta w westendowskiej wersji musicalu We Will Rock You. Ponadto był współautorem i współproducentem ostatniego albumu Cozy’ego Powella – Especially for You z 1998 r.

To najtrudniejsze ogłoszenie, jakie kiedykolwiek zmuszeni byliśmy nadać………………….. Jesteśmy oszołomieni i zszokowani ogłaszając śmierć naszego kolegi z zespołu i wieloletniego przyjaciela, Michaela Casswella. Michael zginął tragicznie w piątek, podczas wakacji w Hiszpanii. Nie znajdujemy słów, by opisać jak czujemy się w tych niesamowicie bolesnych okolicznościach. Michael był absolutnie utalentowanym gitarzystą i będzie nam go strasznie brakować, podobnie jak fanom. Przesyłamy naszą miłość i współczucie jego rodzinie i przyjaciołom. Miłość i Pokój.

– Przyjaciele Mike’a z zespołu East of Java

Bardzo przykra wiadomość o śmierci wspaniałego gitarzysty Mike’a Casswella w piątek, 30 września 2016 r. – w tragicznym wypadku, podczas wakacji. Szczere kondolencje dla jego rodziny, kolegów z zespołu i przyjaciół. Mike był w pierwszej inkarnacji The Brian May Band na trasie po Ameryce Południowej. Wielu skorzystało z jego „biblioteczki” chwytów.

Spoczywaj w pokoju, Mike.

– brianmay.com

Upamiętniam dobrego przyjaciela i wspaniałego muzyka, Mike’a Casswella, który grał ze mną w Brian May Band w 1992 r., na ostatnim albumie Cozy’ego Powella Especially For You (na którym Mike był współautorem wszystkich utworów), a ostatnio był przyjacielem i kolegą z The Academy of Contemporary Music w Guildford. Zginął w tragicznym wypadku w czasie wakacji i będzie go strasznie brakować przyjaciołom, rodzinie, studentom i każdmu, kto go znał. Szokująca wiadomość. Spoczywaj w pokoju, Michael.

– Neil Murray, basista m.in.: The Brian May Band, Black Sabbath i Whitesnake;

Spoczywaj w pokoju, Michael Casswell (18.06.63 – 30.09.16) • To smutne usłyszeć o odejści prawdziwie wspaniałego gitarzysty i wspaniałego wsparcia dla Brian May Guitars.

– Brian May Guitars

Michael Casswell – spoczywaj w pokoju. Klasowy artysta, świetny gitarzysta i przyjaciel. Moje kondolencje dla jego rodziny.

– Steve Lukather, gitarzysta Toto, muzyk sesyjny;

ornament

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s