Bryan Singer zwolniony z pracy nad filmem Bohemian Rhapsody

Po tym jak w zeszły piątek, 1 grudnia, ogłoszono wstrzymanie prac nad filmem biograficznym o Freddiem – rzekomo ze względu na zły stan zdrowia reżysera Bryana Singera – nad produkcją pojawiły się kolejne czarne chmury. Z ostatnich doniesień wynika, że 20th Century Fox zdecydowało się zwolnić z pracy Bryana Singera.

Podobno główną przyczyną miały być rosnące napięcia pomiędzy reżyserem a wcielającym się w główną rolę aktorem Ramim Malekiem. Mówi się, że Singer nie powrócił do pracy po przerwie związanej ze świętem dziękczynienia z uwagi na zespół stresu pourazowego spowodowany atmosferą na planie zdjęciowym.

Wkrótce 20th Century Fox ma ogłosić nazwisko nowego reżysera.

Aktualizacja: Bryan Singer zaprzecza, by jego zwolnienie miało jakikolwiek związek ze spięciami z Ramim Malekiem. Reżyser oświadczył, że wprawdzie dochodziło między nimi do „różnic artystycznych”, jednak wszelkie niesnaski były rozwiązywane i aż do święta dziękczynienia prace posuwały się naprzód. Jako prawdziwy powód zakończenia współpracy z 20-th Century Fox Singer podaje uniemożliwienie mu wzięcia czasu wolnego na opiekę nad ciężko chorym rodzicem.

Bohemian Rhapsody to dla mnie projekt, w który wkładam mnóstwo pasji. Na mniej niż 3 tygodnie przed końcem zdjęć, poprosiłem Foxa na udzielenie czasu wolnego na powrót do USA, by zatroszczyć się o problemy zdrowotne jednego z moich rodziców. To było bardzo trudne doświadczenie, które ostatecznie odcisnęło swe piętno również na moim zdrowiu. Niestety, studio nie przychylił się do mojej prośby i zakończono ze mną współpracę. To nie była moja decyzja i pozostawało to poza moją kontrolą. Plotki, że moje niespodziewane zwolnienie z pracy nad filmem miało związek ze sporem, jaki toczyłem z Ramim Malekiem są nieprawdziwe. Podczas gdy, czasami, mieliśmy pewne różnice artystyczne na planie, Rami i ja skutecznie je rozstrzygaliśmy i aż do święta dziękczynienia razem współpracowaliśmy. Nie życzyłem sobie niczego innego, niż móc dokończyć ten projekt oraz pomóc uhonorować spuściznę Freddiego Mercury’ego i Queen, jednak Fox nie pozwolił mi na to, gdyż potrzebowałem czasowo skierować swoje priorytety na zdrowie swoje oraz tych, których kocham.

– Bryan Singer

Źródło: Comingsoon.net; The Hollywood Reporter, ew.com

 

Jeden komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s