James Hetfield – Jeśli dożyję 70. lat, to chcę być tak fajny jak Brian May

James Hetfield, Brian i Kirk Hammett w Toronto, lipiec 2017 r.

Queen zawsze był dla mnie wielką inspiracją we wczesnych latach, zwłaszcza Brian May. Samo oglądanie Briana Maya… Podczas koncertu był taki moment [Hetfield odnosi się do jednego z niedawnych koncertów Q+AL, na którym był], Bohemian Rhapsody, to było jak ten rock ‚n’ rollowy sen, na który patrzyłem.

Byłem tuż przy stole mikserskim, spoglądając na niego, na długiej rampie. Pojawił się na środku tuż przed swoją solówką. Dookoła dym, za nim światło, te jego białe włosy, ta wielka biała aura wokół niego, a on wyłania się na scenie i gra solo. I ma na sobie tę wielką srebrną pelerynę stylizowaną na lata ’70.

Kirk [Hammett, gitarzysta Metalliki] i ja spojrzeliśmy po sobie z wyrazem twarzy mówiącym „Jasna cholera! To niesamowite!”. W tym momencie byliśmy totalnymi fanami. A po koncercie… (śmiech) Brian mówi „Zastanawiam się czy Kirkowi podoba się to, co gram”. A my z Kirkiem patrzymy znowu po sobie z miną „Huh? Ta, Brian May właśnie to powiedział”.

Spotkaliśmy się z jego roadiem i wszyscy razem spędzaliśmy czas, a on miał gitarę na swoich plecach i mówi „Hej, znam kilku ludzi z waszej ekipy” i inne tego typu rzeczy. A ja się zastanawiam „Co ty masz na plecach? Czy to TA GITARA?” A on na to „A, no tak” „No dobra, czy jest jakiś cień szansy, żebym mógł się jej przyjrzeć?”. On na to „Oh, tak. Hej, Brian, nie będzie problemu?”, a Brian odpowiada „Pewnie, nie ma sprawy”.

Więc zdejmuje futerał, wyciąga ją i jammuję sobie na oryginalnej Starej Damie Briana Maya, którą stworzył wraz z ojcem, gdy miał jakieś 18 lat. I nadal wozi ją w trasy i nadal gra na niej każdej nocy. To było spektakularne.

A potem Brian nachyla się nade mną i zaczyna strzelać selfie. O mój Boże! Nie mogłem pozbyć się uśmiechu z twarzy. To było ekstremalnie fajne. Aż tu nagle odzywa się Kirk [imituje głos Hammetta] – „Moja kolej, moja kolej!”. „Pewnie, proszę bardzo.”. Zatem wszyscy dostaliśmy szansę zagrania na gitarze Briana. Super, po prostu super wspomnienie i niezapomniana chwila.

Miejmy nadzieję, że jeśli dożyję 70. lat, to będę tak fajny i przyziemny i będę po prostu kochał życie. Jest taki pogodny. Wielka inspiracja, przez cały ten czas.

– James Hetfield

Źródło: ultimateguitar.com
Tłumaczenie: mike

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s