Film dokumentalny o Queen + Adam Lambert

Na fali występu Queen i Adama Lamberta podczas gali wręczenia Oscarów, w niedzielę, 24 lutego 2019 r., Lincoln Square Productions nabyło telewizyjne prawa do dokumentu autorstwa Miracle Productions poświęconego ikonicznemu zespołowi oraz jego nowemu regularnemu frontmanowi Adamowi Lambertowi. Wyprodukowany przez Jima Beacha i uznanego scenarzystę oraz twórcę filmowego Simona Luptona, „The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story” [pl. „Przedstawienie musi trwać: historia Queen i Adama Lamberta”] zostanie wyemitowany w poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r. (20:00 – 22:00 czasu wschodniego) na kanale ABC Television Network, tuż przed już wyprzedaną trasą Queen i Lamberta – „Rhapsody” – która odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia 2019 r.

Zawierający rzadkie ujęcia koncertowe oraz ekskluzywne materiały, ukazujące członków zespołu poza sceną, „The Show Must Go On” stanowi kronikę niesamowitej podróży Queen i Lamberta, począwszy od pierwszego dzielenia ze sobą sceny podczas „American Idol” w 2009 r. Od jego skromnych początków i przebicia się w reality TV aż do zajmowania pozycji w centralnej części sceny jako wokalista Queen + Adam Lambert, dokument zawiera nowe wywiady z Lambertem, jego rodzicami Leilą i Eberem oraz członkami-założycielami Queen Brianem Mayem i Rogerem Taylorem, jak również z jurorem „American Idol” Simonem Cowellem, zdobywcą Złotego Globa (i Oscara) dla najlepszego aktora, Ramim Malekiem z „Bohemian Rhapsody” oraz muzykiem Foo Fighters, Taylorem Hawkinsem.

Queen pozostaje w XXI wieku awangardą rocka. Ich pierwszy numer jeden na liście Billboard Hot 100 zaistniał w 1980 r., a oni sami przedarli się przez tą dekadę występując na stadionach, w tym podczas przełomowego występu na Live Aid w 1985 r., gdzie na całym świecie oglądały ich 3 miliardy ludzi. Freddie Mercury zmarł na AIDS w 1991 r., a w następnym roku odbył się naszpikowany gwiazdami koncert w jego hołdzie, który w założeniu miał być ostatnim występem Queen na żywo.

„The Show Must Go On” w sposób równoległy ukazuje następnych 27 lat. Lambert, począwszy od wieku 10 lat, zaczyna dorastać, odkrywa swoją miłość do muzyki oraz swój talent wokalny, podczas gdy po drugiej stronie oceanu, żyjący muzycy Queen obserwują jak ich piosenki cieszą się zainteresowaniem DJ-ów, w klubach, w teatrach całego świata w związku z ich przebojowym musicalem „We Will Rock You” oraz w filmach. Drogi Lamberta i Queen przecięły się w spektakularny sposób, gdy Lambert wystąpił po raz pierwszy z zespołem, śpiewając „We Are the Champions” jako jeden z dwóch finalistów ósmej edycji „American Idol”. Reakcja publiczności była entuzjastyczna i położyła podwaliny pod pomysł, że być może Lambert mógłby zostać stałym współpracownikiem w rodzinie Queen. W 2012 r. narodziło się Queen + Adam Lambert. Do dzisiaj Queen + Adam Lambert wystąpili razem podczas prawie 200 wyprzedanych koncertów w halach i stadionach na całym świecie.

O Miracle Productions – Miracle Productions powstało specjalnie na potrzeby tras Queen + Adam Lambert i ma siedzibę w Wielkiej Brytanii. „The Show Must Go On” to jego pierwsza produkcja dla światowej telewizji.

Opracowano na podstawie oficjalnych materiałów prasowych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s