Petr Cech feat. Roger Taylor – That’s Football

fot.: queenonline.com

Wydaje się, że nawet najmniej zainteresowane piłką nożną osoby zdają sobie sprawę kim jest Petr Čech – światowej sławy czeski bramkarz, przez wiele lat związany z klubem Chelsea Londyn (od 2015 r. gra w barwach Arsenalu Londyn). Pewnie mniej osób zdaje sobie sprawę, że Čech gra również na perkusji i jest wielkim fanem Rogera. Wydaje się, że Taylor odwzajemnia to uczucie. Panowie po raz pierwszy spotkali się w 2013 r., przy okazji realizacji programu Football Focus.

Z końcem sezonu 2018/2019 (ostatnia kolejka zostanie rozegrana 12 maja 2019 r.) Petr przechodzi na emeryturę i zastanawiał się jak opisać swoją karierę słowami. Zdecydował się na piosenkę, a do współpracy zaprosił Rogera. Tak powstało That’s Football. Zyski ze sprzedaży singla – wydanego jak na razie wyłącznie w formie cyfrowej – zasilą konto Willow Foundation, organizacji charytatywnej założonej przez byłego bramkarza Arsenalu, Boba Wilsona (w barwach Kanonierów w latach 1963 – 1974), która wspiera młodych Brytyjczyków zmagających się z nieuleczalnymi chorobami.

Moja kariera zbliża się do końca i zastanawiałem się jak ubrać te niesamowite 20 lat w słowa. Granie w piłkę przysparza wielu emocji, podobnie jak muzyka, więc chciałem oddać emocje związane z futbolem poprzez muzykę.

Kiedy zapytałem Rogera, co sądzi o takim pomyśle, od razu się w to zaangażował i dołożyliśmy starań, by wcielić ten plan w życie. To, że pomógł mi w tym tak legendarny muzyk jest dla mnie czymś wyjątkowym. Jestem fanem Queen całe moje życie, więc praca w studiu z Rogerem była niesamowitym doświadczeniem.

Jestem też wielkim zwolennikiem Willow Foundation, ze względu na wspaniałą pracę, jaką czynią jako fundacja. Bob [Wilson] i Megs [Wilson] naprawdę zasługują na wsparcie za wszystkie starania i pracę jaką wkładają w to przedsięwzięcie. Jakby tego było mało, Bob jest legendą Arsenalu. Pomyślałem zatem, że jeśli będziemy w stanie zebrać dla Willow pieniądze, to będzie to również miłe pożegnanie z moją sportową karierą. Chcieliśmy mieć przy tym sporo frajdy i przy odrobinie szczęścia zebrać trochę pieniędzy dla Willow Foundation.

– Petr Čech

That’s Football dostępne jest na wszystkich platformach cyfrowychhttps://petrcechrogertaylor.lnk.to/ThatsFootballSo

Tekst:

Hard work
Commitment
Sacrifice
Aim

The Bitch
The Roar
The Crowd
The Score
The Fans
The Night

That’s Football
We love football
That’s football, yeah football

Victory
Happiness
Glory
Fame

The Pitch
The Roar
The Crowd
The Score
The Fans
The Night
Goal!

That’s Football
We love football
That’s football, love football
Play football

Penalty, safe
Clean sheet
Red card
Red card

Goal
Go, go, go
Go, go, go, go

That’s football

Opracowano na podstawie: queenonline.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s