50 tygodni z Queen na 50-lecie

Oficjalny kanał YouTube Queen postanowił uczcić 50-lecie zespołu w – jak to jest zapowiadane – niezwykły sposób. Od 19 marca 2021 r. do marca 2022 r. YouTube Queen zabierze fanów zespołu w wyjątkową podróż, podczas której możliwe będzie odwiedzenie najbardziej ikonicznych momentów w karierze grupy, ale także odkrycie nieznanych wcześniej aspektów historii.

Cotygodniowe klipy z kluczowymi chwilami z historii zespołu mają na celu przypomnieć wszystkim dlaczego muzyka Queen nadal, pomimo upływu lat, pozostaje uwielbiana na całym Świecie. Całość zostanie zaprezentowana w kolejności chronologicznej, począwszy od najwcześniejszych występów w Rainbow i Hammersmith Odeon, przez olbrzymie światowe areny, aż po współpracę Queen z Adamem Lambertem.

Obok spektakularnych zapisów koncertowych, prób dźwięku, ujęć zza kulis czy wydarzeń, do których dostęp był ograniczony, widzowie usłyszą historie kryjące się za powstaniem albumów, utworów oraz hitów, z wykorzystaniem materiałów spoczywających w archiwach grupy, w tym dotychczas niewidzianych perełek.

Historia Queen jest inna niż wszystkie i mam nadzieję, że fani z całego Świata będą czerpać radość ze świętowania wielu niesamowitych osiągnięć, ponadczasowych utworów oraz legendarnych występów, które Freddie, Brian, Roger i John nam podarowali. Liczę na to, że oprócz ponownego doświadczenia najbardziej znanych kamieni milowych zespołu, trafią się także niespodzianki, które zaskoczą zarówno prawdziwych fanów, jak i zaciekawionych nowicjuszy. Ta opowieść ma tyle rozdziałów i kto wie… może przez te 50 tygodni znajdą się wśród nich również nowe fragmenty!

~ Simon Lupton, producent i twórca serii

Brzmi obiecująco, ale jak wyjdzie? W przyszłym roku będziemy już znali odpowiedź! 🙂

Źródło: queenonline.com
Opracował: mike

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s