Szofer Briana był oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletniej

Phillip Webb, fot.: Daily Mail

Aktualizacja 30 marca 2021 r. – Phillip Webb został oczyszczony z wszystkich zarzutów.

Phillip Webb, szofer Briana od przeszło 20 lat, został oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletniej. Domniemana ofiara miała zgłosić policji, że Webb wykorzystywał ją seksualnie, psychicznie oraz stosował wobec niej przymus. Ofiara miała pozostać w stanie psychicznym nakierowanym na myśli samobójcze oraz sięgała po narkotyki i stosowała samookaleczenie. Ostatecznie kierowcy Briana postawiono dwa zarzuty zmuszania dziewczynki do uprawiania seksu, dwa zarzuty skłonienia dziewczynki poniżej 13. roku życia do podjęcia czynności seksualnych, cztery podawania narkotyku z zamiarem popełnienia rażącej nieprzyzwoitości wobec dziecka poniżej 16. roku życia oraz sześć zarzutów nieprzyzwoitej napaści na dziewczynkę poniżej 14. roku życia. Mówi się też, że Webb miał być zaangażowany w wykorzystywanie seksualne dziecka w latach 1999 – 2006.

Phillip Webb zaprzecza zarzutom, przed sądem zeznał, że nie jest w stanie sobie wyobrazić, by ktoś mógł dopuścić się takich czynów wobec dziecka i że jest to odrażające.

fot.: Daily Mail

24 marca 2021 r. Brian May i Anita Dobson pojawili się w Kingston Crown Court, żeby złożyć zeznania. Oboje wyrazili swoje poparcie dla swojego szofera, stwierdzając, że kochają go i wierzą w jego niewinność. May miał stwierdzić, że Webb to „łagodny olbrzym”, z kolei Dobson nazwała go „rycerzem w lśniącej zbroi”.

Dla tak prawego i przyzwoitego człowieka, jakim jest Phil, postawienie zarzutu tak strasznej rzeczy, jaką jest wykorzystywanie seksualne, stanowi rozdarcie całej jego duszy. Znam Phila bardzo dobrze, jest moim kierowcą od 20. lat. Przez ogrom czasu jesteśmy tylko my dwaj w samochodzie i dzielimy się ogromem rzeczy. Wiem co w nim siedzi, znam jego najskrytsze sekrety. Myślę, że nie przesadzę mówiąc, że to jeden z najuczciwszych ludzi, jakich spotkałem w życiu.

~ Brian May

Myślę, że bez niego nie dalibyśmy rady. W czasie wakacji opiekuje się moimi pasierbami, nie wiem co bym bez niego zrobiła. Chronił mnie każdego tygodnia, czasami dwa-trzy razy w tygodniu, raz częściej, raz rzadziej. Jest jednym z najbardziej uprzejmych, hojnych i ogólnie honorowych ludzi, jakich chciałbyś kiedykolwiek spotkać, i jestem bardzo dumna, że mogę nazywać go moim przyjacielem.

~ Anita Dobson

Wiary Maya w przyjaciela nie zachwiała nawet informacja o tym, że Webb został skazany w 2003 r. za napaść na byłego partnera swojej żony. Brian miał odpowiedzieć: „Doprawdy? Nie mam z tym problemu, jeśli uważacie, że jest agresywny, to szczekacie pod niewłaściwym drzewem, on nie jest agresywny”.

Aktualizacja: We wtorek, 30 marca 2021 r., po 5-godzinnej naradzie, Kingston Crown Court uznał Phillipa Webba niewinnym co do wszystkich stawianych mu zarzutów. Webb podziękował składowi orzekającemu i stwierdził, że wydali słuszny wyrok.

Opracował: mike
Źródło: Daily Mail, Evening Standard

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s