Brian i Roger wspominają możliwości odejścia z Queen w przeszłości

W niedawnym wywiadzie dla magazynu Classic Rock, Brian i Roger wspominali o propozycjach do dołączenia do innych zespołów, w czasie gdy Queen było jeszcze przed swoimi największymi sukcesami. Zapewne spora część z Was słyszała o tym, by chrapkę na Rogera miało Genesis, ale po pierwsze – perkusista naświetlił trochę więcej szczegółów w tej sprawie, a po drugie – okazuje się, że nie była to jedyna propozycja.

Brian i Roger podczas Złotych Globów, 6.01.2019 r., fot.: Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic

Cóż, [Genesis] zaprosili mnie do studia, żebym ich posłuchał, a potem poszliśmy do pubu. Nie powiedzieli: „Czy chciałbyś dołączyć do zespołu?”, ale odniosłem wrażenie, że tego właśnie chcieli, bo ich perkusista właśnie odszedł… To bardzo uroczy ludzie, ale szczerze mówiąc, nie podchodziła mi ich muzyka. Jak dla mnie była zbyt progresywna. Otrzymałem za to wspaniałą ofertę od Micka Ronsona i Iana Huntera. Miało się to nazywać Hunter Ronson Taylor. Myślę, że byłby to dobry zespół.

~ Roger Taylor

Sparks odezwali się do mnie. To było zaraz po ich wielkim hicie „This Town Ain’t Big Enough for the Both of Us”, a my właśnie wydaliśmy „Killer Queen”. Dwaj bracia [Ron i Russell Mael – założyciele Sparks] przyszli do mojego mieszkania. Powiedzieli: „Słuchaj, Brian, Queen zmierza donikąd… nie będziecie mieli więcej hitów, a my podbijemy świat”. Ja im na to odpowiedziałem: „Dzięki, ale nie, dzięki. Jest dobrze tak, jak jest.”.

~ Brian May

Źródło: ultimateclassicrock.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s