List Freddiego do Celine Daley z 26 października 1969 r.

Auction4

40 Ferry Rd,
Barnes, SW 13
26 paźdź. ’69

Najdroższa Celine,

Chciałem odpisać wcześniej, jednak zajmowały mnie wszystkie moje głupiutkie problemy (wiesz jak to jest).
Przy okazji, Wreckage jest silniejszy niż kiedykolwiek.
Miffer nie jest już z nami, drań wstał i wyszedł jednego ranka, mówiąc, iż wraca do zawodu mleczarza w Widnes (i mówił to serio.). Ponadto miał rozpocząć ze mną pracę w Harrodsie, ale ją odrzucił. Wszyscy uważamy, że dobrze się stało, iż odszedł, więc na krótką metę wzięliśmy Richarda [Thompsona – przyp. mike], jako że pierwszy koncert jako Wreckage gramy już 31-ego w Ealing College. Mike [Bersin – przyp. mike] przyszedł dziś na pięciogodzinny maraton prób, po tym jak zapłaciłem za jego przejazd w tę i z powrotem (Ł5). Nie mów mu, że Ci o tym powiedziałem, ale muszę to robić, żeby utrzymać zespół razem. Wszyscy myślą, że jestem szalony postępując w ten sposób. Będę musiał żebrać od kogoś innego (już wcześniej tak robiłem). Próba poszła świetnie. Richard zasłabł w połowie, a ja straciłem głos (nie żartuję). Samo oddychanie sprawia mi ból. Mam nadzieję, że do piątku będzie O.K., bo chcę przyćmić wszystkich w zasięgu wzroku (co nie powinno być trudne). Przy okazji, oto nasze dotychczasowe rezerwacje:

Piątek, 31. w Ealing College
Środa, 5. w Imperial College
Czwartek, 14. w Liverpoolu (możliwość)

Kiedyś w listopadzie (możliwość)
1. Kornwalia ze Smile
2. College św. Marcina i św. Jana [College of St. Martin and St. John]
3. Ealing College (znowu)
4. Fulham Hall (ze Smile/Eyesoft Blue)

Zatem, jak widzisz, nie możemy na razie za bardzo narzekać, jednak mogą być jakieś odwołania. Pracuję w Harrodsie co wystarcza na opłacenie czynszu, który wynosi 5 (gus?) tygodniowo. Mieszkanie jest bardzo przyjemne i mam nadzieję zobaczyć się tu z Tobą w Święta. Roger [Taylor – przyp. mike] i ja stroimy się i wozimy się po niemal wszystkich klubach [1], więc ostatnio określa się nas mianem pary królowych. Co przypomina mi, że Miffer, skurwysyn, rozpowiadał wszystkim wokół, że przekształciłem się w pełnoprawną ciotę. Właśnie przesłuchałem LP Led Zeppelin II i wbija w ziemię. Widziałem ich w Lyceum i byli naprawdę świetni. Napisaliśmy kilka nowych kawałków:
1) Green, 2) Without You, 3) Blag-A-Blues, 4) Cancer on My Mind (pierwotnie zatytułowany „Priestess”)

Dużo miłości, napisz proszę wkrótce.

Fred XX

———————————-

[1] org. poncing and ultrablagging – oba wyrażenia są slangowe. ponce to określenie alfonsa lub osoby, która ubiera się lub zachowuje  w ekstrawagancki, ostentacyjny i zniewieściały sposób. Z kolei blag oznacza napad rabunkowy lub, w slangu, uzyskanie wejścia do miejsc, gdzie dostęp jest zwykle ograniczony, np. do klubu. Ultrablagging wskazuje na praktykowanie tego na wielką skalę. Powyższe tłumaczenie nie jest więc zbyt precyzyjne, ale wydaje się, że dobrze oddaje sens tej wypowiedzi Freddiego. Jednakowoż tłumacz nie jest anglistą i jest otwarty na inne propozycje: queenpoland@gmail.com

ornament

Tłumaczenie i przypisy: mike

Źródło: http://www.geocities.ws/SunsetStrip/Stadium/5025/letter.html
Poprawki faktograficzne w oparciu o: queenconcerts.com

Reklamy